Oddělení pro děti aktuálně

Noc s Andersenem 2020

Při přiležitosti celostátní akce " Noc s Andersenem" zveme děti od první do páte třídy na dobrodružný a tajuplný výlet.

Balení učebnic

Nová služba na dětském oddělení - balení učebnic všech tvarů a velikostí. Nabídka platí od 1.9.2020 do 25.09.2020. Cena za jeden obal 5 Kč.

Knihovnické doupě

...aneb pohodová dvouhodinka v klubovně knihovny naproti dětskému oddělení. Zveme všechny děti od první do páté třidy.

Lovci perel

Naši nejlepší a zdatní lovci perel budou zapsáni do listiny Velkých lovců perel a získají knižní odměnu. V pondělí 14. září 2020 v 16 hodin v klubovně.

Zdravíme všechny čtenáře oddělení pro děti a mládež! Nezapomněli jste na nás? Bojíte se přijít? Nemějte obavy.

Počet neomezen. Knihy, které si budete odnášet domů, jsou také ošetřeny dezinfekcí a nově přebalené. Máme pro Vás nové knihy, časopisy a audioknihy. Knížky pro holky, pro kluky i pro ty úplně nejmenší, plné zábavy i poučení. „Chcete zmoudřet? Můj ty světe - otevřete knížku - čtěte!“            Jiří Žáček (český spisovatel, básník, tvůrce aforismů)

KOMIKS PRO VÁS!!!

V nabídce komiksů je pro Vás přichystaná nadílka dvojice galských bojovníků Asterixe a Obelixe a jejich roztomilého psa Idefixe.

Nejstaršími učiteli lidí jsou zvířata.

Šibalské pohádky o zvířecích taškářích a filutech ( filuta - označení pro člověka chytrého, vychytralého nebo potměšilého, hovorově chytráka, šibala, nebo mazaného člověka), jsou si vzácně podobné napříč kontinenty-vydejte se do s nimi do Indie, Severní Ameriky, Ghany….příběhy nejen pro děti J

Dopoledne s krtkem pro nejmenší a jejich rodiče

přijďte se seznámit společně s dětmi - nejmenšími čtenáři, s knihou a nepřeberným množstvím příběhů a informací v ní. Při setkání Vám rádi nabídneme prostor pro sdílení s ostatními rodiči, orientaci v nabídce kvalitní literatury pro děti a podpoření rozvoje verbálních schopností dětí a jejich vytvoření vztahu ke knize. Těšíme se na vás v pátek 6.března v 10 hodin dopoledne v oddělení pro děti. Vstup je volný.

Lovci perel

V pátek 31. května ukončujeme I. ročník soutěže Lovci perel. Ve čtvrtek 20. června od 15 hodin proběhne v naší klubovně vyhlášení vítězů.

Výstava žákovských prací na téma bratři Čapkové

Ve spolupráci základních škol Novoměstska vznikla unikátní výstava prací inspirovaných životem a dílem slavných umělců. Na výstavě se podílí Místní akční skupina Pohoda venkova, z. s. a MAP II Novoměstsko. Od pondělí 6. 5. do 30. 5. Ve společenském sále, vstup je volný.

Čarodějnice v knihovně

Tradiční akce na knihovní zahradě pro menší děti a jejich rodiče. Soutěže, zábava, opékání. Pořádáme v úterý 30. 4. od 18 hodin, vstup je volný.

Klub čtenářů

Další setkání klubu dětského klubu čtenářů bude 13.prosince a potom už v novém roce 17.ledna vždy od 15.00 do 17.30.

Setkání s youtuberem - KOVY

Jeden z nejzajímavějších českých youtuberů navštíví na pozvání knihovny naše město. Akci určenou především mladší generaci pořádáme v kině 70 v pondělí 8. 10. od 15 hodin. Vstupenky v ceně 50,- Kč jsou k dispozici v předprodeji v ODDĚLENÍ PRO MLÁDEŽ od 3. 9. Soutěž o lístky ZDARMA probíhá na knihovním fb a instagramu!

Výpůjční doba o prázdninách

Knihovna pro vás bude otevřená po celé prázdniny od pondělí do pátku beze změn, tradičně se ruší pouze sobotní služby.

Svatojánská noc

Svatojánská noc Již tradiční akce pro nejmenší v doprovodu rodičů na knihovní zahradě proběhne v úterý 19. 6 .

Čarodějnice v knihovně

Tradiční akce pro děti a jejich rodiče na knihovní zahradě začne v pondělí 30. 4. od 18 hodin. Soutěže, zábava, opékání. Vstup je volný.

Výstava na dětském oddělení

Tajná dvojka A + B – Zločin mezi dinosaury kniha od autora Jiří W. Procházka, Klára Smolíková, Viktor Svoboda. Artur a Bára jsou spolužáci a kamarádi, ale ve třídě na sebe moc neupozorňují. Potřebují vypadat nenápadně. Jsou to totiž špičkoví detektivové, kteří za pomoci supermoderních technologií řeší zapeklité záhady......